Ортопедические матрасы

Популярність ортопедичних матраців неухильно зростає, уже багато хто оцінив їхні переваги і здатність істотно поліпшити якість сну та відпочинку. Але водночас, вирішивши купити новий матрац, ми стикаємося з величезною різноманітністю представлених на ринку моделей, які називають ортопедичними, але при цьому вони виготовлені з різних матеріалів і, відповідно, мають досить велику різницю в ціні. Тому, перш ніж розпочати вибір матраца, буде незайвим ознайомитися з базовою інформацією щодо переваг та особливостей матеріалів, з яких виготовляють матраци та, власне, розібратися, які саме матраци називають ортопедичними.

Ортопедичні матраци отримали свою назву за аналогією із розділом медицини - ортопедії, назва якої походить від грецького «orthos» - правильний, прямий і «paideia» - виховання. Таким чином, матраци з ортопедичним ефектом, повинні «виховувати» ваш хребет і привчати його під час сну знаходитися у правильному фізіологічному положенні. Це не означає, що матрац здатний вилікувати або позбавити від хвороби опорно рухового апарату, але за його допомоги можна уникнути або мінімізувати прояв ортопедичних захворювань. Саме завдяки тому, що хребет зберігає природне положення під час сну, можливе максимальне розслаблення м'язів, а, відповідно, наш організм повноцінно відпочиває і відновлюється, при цьому сон глибший і спокійний, тому що немає необхідності постійно шукати більш зручне і комфортне положення для сну.

Ортопедичний ефект матраца у першу чергу залежить від його основи - пружинного або латексного блоку. Виявляється він у здатності витримувати вагу людини і при цьому надавати достатньої підтримки хребту, щоб він знаходився у природному прямому положенні, незалежно від пози (на боці, на спині або животі) сплячого.

Дуже часто ортопедичні матраци мають ще й анатомічний ефект, який виявляється у здатності повторювати форму людського тіла, завдяки чому тіло сплячого ніби занурюється у матрац, і зменшується навантаження у місцях основного тиску. Анатомічний ефект більшою мірою залежить від наповнювачів матраца.

Таким чином, ортопедичний матрац повинен надавати достатній ступінь підтримки хребту сплячої людини і зберігати правильне його положення. Оскільки кожна людина може мати свої індивідуальні фізіологічні особливості: вагу, зріст, вік і особисті переваги, вибір матраца - це також дуже індивідуальне питання. Перш за все, необхідно знати, що матрац може мати безпружинну основу або основу з пружинного блоку, при цьому ступінь ортопедичного ефекту також може істотно відрізнятися.

Матраци на основі пружинного блоку «Бонель»

Ортопедические матрасыТакі матраци мають найнижчий ступінь ортопедичного ефекту, оскільки пружини пов'язані один з одним, і тиск, який є в одному місці, поширюється і на сусідні пружини, таким чином, утворюється щось на кшталт гамака. Але все ж матраци на блоці «Бонель» мають чималий попит, оскільки їм притаманний великий термін служби і порівняно невисока вартість.

Матраци на основі пружинного блоку «Pocket Spring»

Ортопедические матрасыЗатребуваність і популярність матраців на основі пружин незалежного типу неухильно зростає, і це цілком виправдано. Такі матраци володіють високим ступенем ортопедичного ефекту, оскільки пружини не пов'язані один із одним, і тиск, який здійснюється на одну з них, не передається на сусідні пружини, завдяки чому вага тіла правильно розподіляється по поверхні матраца. Дуже часто ортопедичні матраци на основі блоку незалежних пружин мають ще й анатомічний ефект, якого досягають за рахунок використання настилу з латексу. На ступінь ортопедичного ефекту, термін експлуатації і комфортність матраца істотно впливає кількість пружин у блоці. Найбільш часто застосовують 256 або 272 пружини на 1 м2. Але також буває 300, 400 і навіть 1000 пружин, при цьому зі збільшенням кількості пружин зростають і інші показники: термін служби, комфортність і ступінь ортопедичного ефекту.

Матраци на безпружинній основі

Ортопедические матрасы

Найчастіше для виготовлення безпружинних ортопедичних матраців використовують основу з натурального або штучного латексу, пінополіуретану, кокосової койри і матеріалу Momory Foam. Такі матраци відрізняються високим ступенем ортопедичного ефекту. Також, за умови дотримання технологічних правил розташування і закріплення шарів, досягають відмінного не лише ортопедичного, а й анатомічного ефекту, що істотно підвищує комфортність виробу.

Ще один спосіб, який виробники використовують для підвищення ортопедичних властивостей матраца, - це поділ його на три, п'ять або сім зон різної жорсткості. Кожна зона призначена для певної частини тіла: голови, тулуба, ніг. Як відомо, різні частини тіла мають неоднакову вагу, відповідно, для правильного розподілу і підтримки необхіден різний ступінь жорсткості матраца. Найбільш універсальний варіант - це поділ на три зони. На такому матраці однаково комфортно можуть спати люди різного зросту. А ось поділ на п'ять і сім зон вимагає вже урахування зросту сплячого, інакше розташування тіла може бути неправильним, зі зміщенням, що може призвести до відчуття дискомфорту.

Ще один критерій, з яким ви неминуче зіткнетеся при виборі ортопедичного матраца, - це ступінь жорсткості. Його необхідно обирати з урахуванням таких критеріїв, як вага, вік, захворювання хребта, улюблені пози сну і особисті переваги.

Вагу, на яку розрахований матрац, вказує виробник. Недотримання зазначених рекомендацій призводить до зниження як ортопедичного ефекту, так і терміну служби матраца.

Вік. У період активного росту, коли скелет ще формується, рекомендовано вибирати жорсткі або напівтверді матраци. А ось людям зрілого віку краще зупинити свій вибір на м'яких матрацах.

Жорсткі матраци підходять для любителів спати на животі, середньої жорсткості - на спині і м'які матраци - на боці.

Якщо присутні больові відчуття у районі грудей і шиї, то слід вибирати більш жорсткі моделі ортопедичних матраців, а якщо у районі попереку - м'які.

Але найголовніше правило при виборі ортопедичного матраца - це ваші особисті відчуття. Якщо вам комфортно і не виникає постійне бажання змінити позу, то ви зробили правильний вибір. Наш магазин пропонує вашій увазі широкий асортимент ортопедичних матраців, а наші консультанти допоможуть не розгубитися у запропонованій різноманітності та підібрати оптимальний для вас варіант.