Кокосовая койра в матрасах

Серед найпоширеніших та найзатребуваніших наповнювачів для матраців з ортопедичним ефектом далеко не останнє місце займає кокосова койра. Для того щоб зрозуміти популярність використання кокосової койри в ортопедичних матрацах, перш за все, потрібно розібратися, що ж це за матеріал і які його властивості.

Кокосова койра (від kayaru - мотузка на мові малаялам) - це не що інше, як рослинні волокна з міжплідника горіхів кокосової пальми, які, на зразок міцної і пружної оббивки, слугують для захисту горіха і пом'якшення удару від падіння з висоти близько 30 метрів. Цей натуральний природний матеріал володіє унікальними властивостями, серед яких найцінніші це міцність, еластичність, гігроскопічність і стійкість до гниття. Койру широко застосовують і цінують місцеві жителі. Вони вже дуже давно використовують її для виготовлення циновок, килимків, мотузок, канатів, сувенірних та інших виробів.

Технологія добування цього популярного матеріалу з часом зазнала незначних модифікації і в основному залишилася незмінною. Зібрані горіхи кокосової пальми розміщують на досить тривалий час (до 10 місяців) у морській або просто проточній воді. Після чого кокосові волокна відокремлюють від горіха, вичісують і просушують, роблять усе це і наразі переважно вручну. Довжина волокон може бути від 15 до 30 см, а товщина не перевищує 0,3 міліметра. Волокна довжиною від 20 см використовують для виробництва койровой нитки, а коротші - для наповнення матраців і подушок. Кокосове волокно буває білим і бурим. Біле волокно добувають із недозрілих волокон, воно м'яке. У міру дозрівання волокна, стінки якого складаються з целюлози, накопичують лігнін, який надає їм жорсткості і червонувато-бурого кольору. Саме з повністю дозрілих плодів отримують кокосову койру, яку застосовують для наповнення ортопедичних матраців.

Звичайно ж, перш ніж використовувати кокосову койру для наповнення матраца, її необхідно підготувати, надати їй вигляду монолітної плити, для чого існують два методи: голкопробивний і латексований.

Голкопробивна кокосова койра

Кокосовая койра в матрасах

Матраци, що мають в основі кокосове полотно, виготовлене голкопробивним способом, мають нижчу та доступнішу вартість, але все ж краще утриматися від їхньої покупки. Справа у тому, що під час голкопробивного способу використовують відбраковані і дуже короткі, близько 3 см, волокна, які, з метою скріпити їх між собою, обробляють меламінформальдегідними і фенолформальдегідними клеями. Після пресування плиту «пришивають» до основи з льону або повсті. Крім того, що у процесі експлуатації такого виробу відбувається виділення парів формальдегіду та фенолу, які згубно впливають на здоров'я, воно ще й недовговічне. За умови постійної експлуатації голкопробивна койра сильно кришиться, перетворюючись на дрібний пил, який може потрапляти у дихальні шляхи і викликати подразнення або алергію, а на поверхні матраца з'являються вм'ятини і нерівності. Уникнути зайвої витрати грошей на придбання такого матраца можна, для цього потрібно розстебнути чохол і спробувати витягнути з пласта койри пучок. Якщо волокна можна легко витягнути, вони тонкі і короткі, а також їх просто розкришити у руці - це голкопробивна койра. Сфера застосування голкопробивної койри - будівництво та ландшафтний дизайн, але не меблева промисловість.

Латексована кокосова койра

Кокосовая койра в матрасахЛатексовану кокосову койру використовують провідні виробники матраців. Для її отримання кокосове волокно просочують натуральним латексом, оптимальне співвідношення складає 50 на 50, але бувають і інші варіанти. Завдяки латексу, кокосове волокно набуває підвищеної міцності, еластичності та стійкості до деформації, воно не ламається і не кришиться, повністю відновлює свою форму, що дозволяє уникнути появи вм'ятин і нерівностей. Латексована кокосова койра у матраці слугує для підвищення жорсткості його поверхні по довжині виробу, але водночас збільшує еластичність по ширині. Таким чином, поверхня матраца згинається вздовж тіла людини, що лежить на ній, але не провалюється у центрі. Жорсткий ортопедичний кокосовий матрац - це один із найкращих варіантів для дітей, особливо у віці від народження до року. Завдяки рівній і твердій поверхні, хребет малюка не провисає і не вигинається, що позитивно впливає на його правильне формування. Так само дуже часто лікарі-ортопеди рекомендують своїм пацієнтам спати саме на таких жорстких, але еластичних поверхнях, як у матраців із кокосовою койрою. Для того щоб зменшити ступінь жорсткості кокосового матраца, використовують додатковий настил із м'якших і пружніших матеріалів, це може бути латекс, пінополіуретан, холофайбер тощо. Також кокосова койра в матрацах відмінно поєднується з пружинними блоками різного типу. Вона цілком передає навантаження на пружини, що у свою чергу дозволяє не тільки зберегти, але і збільшити ступінь ортопедичного ефекту.

Кокосовая койра в матрасах

Крім того, що кокосова койра у матраці слугує для підвищення жорсткості спальної поверхні, вона має ще низку, безсумнівно, корисних і цінних якостей. По-перше, кокосова койра у матраці забезпечує відмінну вентиляцію. Волокниста структура пласта койри дозволяє повітрю вільно циркулювати, завдяки чому сторонні запахи, пил і волога просто не можуть у ній затримуватися, через що створюється середовище непридатне для життя різноманітних постільних кліщів і мікроорганізмів, які можуть викликати алергію і подразнення шкірних і слизових покривів . По-друге, койра гігроскопічна, тобто вона не лише не вбирає вологу, а відштовхує її. Це означає, що якщо на ваш або на кокосовий матрац вашої дитини потрапила рідина, то вміст матраца залишиться сухим. Такі властивості кокосової койри у дитячому матраці вкрай цінні. Після намокання дитячого матраца вам досить зняти і попрати чохол. У результаті матрац залишається чистим, безпечним і без сторонніх запахів. По-третє, латексована кокосова койра відрізняється дуже високою стійкістю до деформації, вона не гниє ні у сухому, ні у вологому середовищі і є довговічнішою, ніж штучні наповнювачі.

Кокосова койра у матраці - це вибір людей, які надають перевагу практичним і довговічним речам та уважно ставляться до свого здоров'я.