Кухні з дерева

Матеріал виготовлення завжди відіграє вирішальну роль при виборі будь-яких меблів. Адже від нього залежить якість, практичність і довговічність кожного виробу. Кухонний гарнітур в цьому плані не є винятком. На сьогоднішній день великою популярністю користуються кухні з дерева. При цьому в якості матеріалу може виступати різноманітна сировина, наприклад, натуральне дерево, МДФ або ДСП. Так що для того, щоб підібрати найкращий варіант, необхідно врахувати ряд важливих аспектів.

Натуральна деревина та її переваги

Першість серед кухонь з дерева по праву належить виробам з натуральної деревини. Звичайно ж, це найдорожчий варіант, але він того вартий. Такий матеріал може похвалитися екологічністю, безпекою, зносостійкістю і довговічністю. При цьому багато аспектів залежать також від сировини, яка буде взята за основу виробу, а саме, яка порода дерева буде використана. Великою популярністю користуються сосна, дуб, береза, модрина.

Кухня з МДФ та її особливості

МДФ можна вважати досить непоганим варіантом для виготовлення кухні з дерева. Він не відрізняється захмарними цінами і при цьому володіє достатньою міцністю. Такий матеріал відмінно зарекомендував себе в умовах кухні: під впливом високих температур та вологи. До того ж для виготовлення даних плит не використовують шкідливих токсичних матеріалів. В склад входить тільки екологічно чиста і безпечна для здоров'я сировина, така як стружка і смоли.

ДСП в якості матеріалу для виготовлення кухні з дерева

ДСП – це плити, які складаються з пресованої стружки, яка з'єднана за рахунок формальдегідної смоли. Останній компонент вважається небезпечним для здоров'я, тому, якщо Ви вирішили зупинитися саме на цьому варіанті, строго стежте за рівнем концентрації формальдегіду в меблях. Найменш шкідливим для людського організму вважається ДСП класу Е1. Він відповідає європейським стандартам із-за найменшого вмісту небезпечних речовин.

Кухонний гарнітур, зроблений з ДСП, може прослужити достатньо довго тільки в разі якісного виготовлення. Воно передбачає правильну обробку, яка запобігає виділення шкідливих речовин і впливу на меблі вологи і високих температур. Інакше така кухня дуже швидко втратить свій зовнішній вигляд і всі позитивні аспекти, а до того ж стане вкрай небезпечною для здоров'я. Позитивним є те, що ДСП має цілком прийнятну вартість, так що, враховуючи всі нюанси вибору, можна купити хорошу та недорогу кухню, яка прослужить довгі роки.