Шафи


У будь-якому житловому приміщенні завжди знайдеться місце для шафи, інакше речі будуть просто розкидані по всій квартирі і складно буде швидко знайти необхідну річ. Тобто головне призначення будь-якої шафи – зберігання різноманітних речей, забезпечення вільного доступу до них і підтримання порядку в домі. Зараз можна зустріти скільки різних моделей даного типу меблів, що дивлячись на них, очі просто розбігаються. Часом дуже складно визначитися з оптимальним варіантом. Тоді на допомогу можуть прийти певні знання і поради стосовно вибору хорошої шафи.

Основні види шаф

Залежно від типу дверей (їх розкриття) шафи можна розділити на розпашні і шафи-купе. Перший варіант більш традиційний. Проста і звична конструкція дверей здатна забезпечити більш тривалу і безпроблемну експлуатацію. Однак врахуйте, що розкривання дверей вимагає додаткового простору попереду шафи, яке повинно бути більшим, ніж радіус розкривання.

Шафа-купе – більш сучасний варіант. Він потребує менше простору, заощаджуючи, таким чином, певну частину приміщення. Разом з тим конструкція дверей такої шафи більше схильна до ризику поломки, тому вона вимагає дуже дбайливого ставлення. Інакше термін її експлуатації може істотно скоротиться.

Також шафи можуть бути звичайними прямокутними (які розміщуються вздовж стінки) і кутовими (займають весь кут кімнати). Окремої уваги заслуговують вбудовані моделі. Як правило, їх виготовляють під замовлення. Конструкція таких шаф відрізняється тим, що частину їх елементів заміняють стіни і стеля.

Матеріали, що застосовуються при виготовленні шаф

Як правило, при виготовленні будь-якої шафи використовується комбінація з декількох матеріалів. При цьому важливо, щоб кожен з них відрізнявся відмінною якістю. Для виготовлення корпусу шафи найчастіше використовують МДФ або ДСП. Що краще, судити вам. Головне, щоб супутня документація підтверджувала надійність і безпеку.

Зверніть увагу і на інші матеріали, з яких можуть бути зроблені різні деталі шафи, наприклад, метал, скло, пластик. У будь-якому випадку завжди важливо ідеальний стан навіть з боку зовнішнього вигляду. Добре огляньте шафу з усіх боків. Переконайтеся у відсутності будь-яких пошкоджень: подряпин, відколів, тріщин.

Інші аспекти вибору шафи

Для того, щоб шафа стала невід'ємною частиною інтер'єру і гармонійно доповнила його, потрібно врахувати те, в якій саме кімнаті будуть стояти меблі, а також їх розмір, забарвлення і стиль. Потрібно розрахувати все таким чином, щоб у шафі вистачило місця для речей всіх членів сім'ї, але разом з тим вона не була занадто громіздкою. Якщо мова йде про меблі для дитячої кімнати, то тут важлива, насамперед, безпека. Ну і, звичайно ж, слід підібрати фасон, який припаде до душі дитині.