Постільні аксесуари


Якість сну і відпочинку багато в чому залежить від того, які при цьому постільні приналежності будуть задіяні. Уважно слід вибирати кожну річ, особливо ковдру і подушку. Тоді Ваш релакс стане наскільки ефективним, що дозволить кожен день проводити з новими силами.

На що звернути увагу при виборі ковдри

Купуючи ковдру, потрібно в першу чергу визначитися з розміром. Як правило, вона може бути одинарною, полуторною або двоспальною. При цьому можливі різні варіації. Врахуйте, що не завжди одинарної ковдри вистачає для однієї людини, особливо, якщо Ви любите повністю закутатися в неї холодними зимовими ночами. Довжину слід враховувати само собою, особливо при зрості вище середнього. Найпопулярнішими на сьогоднішній день є ковдри розміру «євро»: 2 на 2 метри.

Гарна ковдра повинна зігрівати, але не парити. Вирішальну роль у цьому відіграє матеріал виготовлення наповнювача. Це може бути вата, вовна, пух, бавовна, синтетика та інше. В основному їх можна розділити на дві групи: штучні і натуральні. Відмінними рисами першого типу можна вважати невисоку вартість, гіпоалергенність, легкість у догляді. Ковдри з натуральним наповнювачем мають протилежні характеристики і разом з тим відрізняються м'якістю, легкістю і довговічністю.

Що потрібно враховувати при покупці подушки

Про важливість подушки сперечатися не доводиться. Досить спробувати поспати без неї. Однак далеко не кожна подушка здатна забезпечити комфортний відпочинок і сон. Як же знайти підходящу саме для Вас? Для початку визначтеся з її розмірами. Висота подушки повинна бути співставлена з шириною плечей, а довжину і ширину краще вибрати стандартну – 50х70 см.

Велике значення має пошиття подушки. Від цього залежить її довговічність. Погано сполучені шви або недостатньо щільний чохол призведуть до того, що з подушки почне вибиватися наповнювач. На який, до речі, теж слід звернути особливу увагу. Досить розповсюдженими наповнювачами є пух і пір'я (в основному таких птахів, як гуси і лебеді), шерсть, вата, синтепон, силікон. Кожен з них має свої плюси і мінуси. Проте завжди, відштовхуючись від власних фінансових можливостей, потрібно враховувати свої індивідуальні потреби стосовно комфорту. Ну і, звичайно ж, у випадку наявності алергії підбирайте подушки з гіпоалергенними наповнювачами.